Informace o nás

CENTRUM (probíhá každé úterý 9.30-11.30 hod, rodinné vstupné: 20,- nečlen, 10,- člen)

Maminky a babičky se tu scházejí s dětmi, aby si společně hráli, povídali, zpívali, malovali, četli pohádky a nebo se i naučili říkanky s ukazováním. Děti určitě nadchne relaxační bazének s míčky, skluzavka, trampolínka, dětská kuchyňka, odrážedla, kočárky, panenky, autíčka, .......

MIMIKLUBÍK (probíhá každý čtvrtek 9.30-11.30 hod, rodinné vstupné: 20,- nečlen, 10,- člen)

Klubík je určen pro maminky s dětmi do 1,5 roku. Můžete si povídat, cvičit i relaxovat. Pro miminka a batolátka je tu dostatek prostoru, klidu a bezpečí pro první poznávání nových kamarádů a hraček.

Vznik

Něco málo o MC Ivanovický rarášek, o. s.

Jak to všechno začalo
Na  začátku  všeho  se  potkalo  několik maminek  na  mateřské dovolené,  které trápil společný problém.  V okolí svého bydliště nenalezly žádné příjemné a bezpečné místo kde by se mohly setkávat a bavit se se svými malými dětmi a jejich kamarády. Nebyly s tímto stavem věcí spokojené. Proto se rozhodly spojit svá úsilí a alespoň něco změnit.

Založení mateřského centra
Díky jejich úsilí bylo dne 1. 6. 2007 Ministerstvem vnitra zaregistrováno Mateřské centrum Ivanovický rarášek, o. s. Fungující jako občanské sdružení pracující na principu "svépomoci" - tzn. dobrovolné činnosti svých členů. Které je financováno z členských příspěvků, příspěvků státní správy a samosprávy, získaných darů fyzických a právnických osob.
Velkým problémem bylo nalezení vhodných prostor. Pomocnou ruku podal starosta MVDr. Josef Lysák a nabídl k užívání místnosti v domku na okraji města. Objekt byl však před rekonstrukcí, proto jej museli s lítostí odmítnout. Mnohem lépe by vyhovovaly prostory na "Staré radnici" a tak nám zde 1. 7. 2007 město Ivanovice na Hané bezúplatně pronajalo dvě místnosti.

Poslání našeho mateřského centra

- vytvořit veřejné prostory, které budou sloužit všestranné pomoci rodině,

- organizovat pravidelný program mateřského centra zaměřený na výtvarnou činnost, tělesnou aktivitu a další kulturní a společenské vyžití dětí,

- podporovat vzájemnou výpomoc maminek, jako je například péče o děti, výměna informací o výchově dětí nebo vedení domácnosti,

- dále pořádat akce pro širší veřejnost (jako je například karneval, Den dětí, bazar dětského oblečení atp.),

- spolupracovat s jinými mateřskými centy a neziskovými organizacemi,

- usilovat o vybudování moderního dětského hřiště, resp. hřišť.

Členství

Pokud máte chuť se k nám přidat, stačí vyplnit přihlášku a zaplatit členský příspěvek (100,-/rok.)

Struktura mateřského centra

Nejvyšším orgánem Mateřského centra Ivanovický rarášek, o.s. je valná hromada, tvořená registrovanými členy.

Radu sdružení tvoří:

Předseda - Františka Halfarová